Макуха | Страница 1 | Онлайн-библиотека


Выбрать главу

Дмитро Чобіт

Макуха

Або штрихи до політичного портрета

"Блоку Юлії Тимошенко"

Не роби собі ідола, або чогось

схожого до того, що на небі вгорі, або

на землі долі, або у водах під землею, і

не вклоняйся їм, і не служи їм.

Друга заповідь Божа.

Немає нічого прихованого, що не

виявиться, і нічого таємного, що не

вийде наяв.

Євангеліє від Св. Марка, 4-22

Передмова

Миру та згоди у вищих ешелонах української влади суспільство не бачило вже давно. Постійні брутальні протистояння, хамські звинувачення, дикунські чвари, безглуздий розбрат і публічна гризня стали звичними у сучасній політиці. Обман, фальш і наклепи перетворилися на інструменти для досягнення політичної мети. Штучне нагнітання напруги по лінії Схід-Захід призводить до розколу. Про яку єдність у таких умовах можна говорити?

До всього додається справжня інформаційна війна у стані помаранчевих. З одних і тих самих питань газети публікують діаметрально протилежні висновки. Громадянам доволі складно розібратися в тому, хто має рацію, а хто - винний. Країну лихоманить, економіка деградує, життя простих людей гіршає. Поглиблення цих негативних процесів веде до подальшого відставання не лише від світових лідерів, а й від сусідніх країн - за рівнем заробітної плати, пенсій, якості життя. Люди не розуміють, що діється в Україні; суспільство охопили байдужість і зневіра. Авторитет вищих інститутів влади наближається до нуля. Народ перестав поважати владу.

Сучасна українська політика та політики остогидли всім і мені теж. Але так вийшло, що, ставши свідком украй резонансних і ганебних подій та отримавши із першоджерел достовірну інформацію, я переконався у черговій брутальній провокації, влаштованій керівництвом БЮТ у Верховній Раді України, і як журналіст вирішив виконати свій професійний обов'язок та донести суспільно-важливу інформацію до виборців.

Однак стаття про інституційну кризу в Україні явно не вкладалася в газетні розміри, та й сама тема виявилася вершиною велетенського айсберга. Для кращого розуміння суті справи потрібно було висвітлити і його підводну, невидиму, частину, а у ній від сторонніх очей приховано дуже багато цікавого і повчального для всіх, передовсім політиків, а ще більше - виборців. Так народився задум написати чергову політичну книгу про БЮТ, ВО «Батьківщина» та їхніх керманичів, тобто політичну силу, яку я знаю досить добре, бо з 2000-го по 2006 рік, на своє нещастя, до неї належав.

Книга перша

Фарисеї за роботою

I. Всеукраїнське ганьбище

Замість інтриг, авантюр та змов країна

повинна отримати віру, надію, любов…

Юлія Тимошенко .

… Я починаю діяти, і діяти досить жорстко…

Юлія Тимошенко,

Прем'єр-міністр України .

Юлії Володимирівні сьогодні залишилося

зробити один крок для перетворення

Верховної Ради у стадо баранів…

Олександр Волков,

народний депутат України

III і IV скликань .

1. Блокування виступу Президента

У вівторок, 13 травня 2008 року, з парламентської трибуни Президент України Віктор Ющенко мав виступити із Щорічним Посланням до Верховної Ради України про внутрішнє і зовнішнє становище держави. Такий виступ входить до конституційних повноважень Президента України і є його обов'язком. У Посланні Президент повинен дати глибокий аналіз внутрішнього і зовнішнього становища України, тому така подія має суттєве суспільне значення і з великим інтересом очікується не лише українськими громадянами, а й іноземними державами. Як правило, під час виступу Президента України із Щорічним Посланням, на трибуні для іноземних гостей немає жодного вільного місця.

І цього разу сесійний зал Верховної Ради України був переповнений. Ті, хто не зміг потрапити до нього, влаштувалися коло великих телеекранів у кулуарах 2-го і 3-го поверхів. У ложі для іноземних гостей було видно знайомі обличчя послів: США - Вільяма Тейлора, Росії - Віктора Чорномирдіна, Німеччини - Рейнгарда Шеферса та багатьох інших.

Проте у цей момент, коли до Верховної Ради прибув Президент України Віктор Ющенко із відповідними президентськими ознаками і штандартами, народні депутати від Блоку Юлії Тимошенко майже у повному складі, ввійшовши до залу, захопили трибуну і президію Верховної Ради; до того ж вони стільцями забарикадували двері, якими входять Президент і Голова Верховної Ради України. Неймовірно дикунська акція БЮТ розпочалась за 20 хвилин до початку виступу Президента і проходила на очах депутатів з інших фракцій, членів уряду, глав обласних держадміністрацій, голів обласних рад, мерів великих міст, журналістів, численного корпусу іноземних дипломатів. Ніхто не знав, що саме відбувається і чого прагнуть бютівці. Ясно було одне - акція спрямована особисто проти Президента України. Рішення про блокування роботи Верховної Ради було оголошене на засіданні фракції БЮТ о 9-й годині. Такий наказ особисто дала Прем'єр-міністр України Ю. Тимошенко. Бютівці його ретельно виконували. А керівник фракції Іван Григорович Кириленко навіть привселюдно похвалився, що трибуна і президія заблоковані «наглухо». Причини блокування І.Г. Кириленко пояснив вимогою негайного розгляду внесених Кабінетом Міністрів України пакету антиінфляційних законопроектів. На запитання журналістів, що це за проекти і яких законів, він не відповів; обмежився посиланням, що це, мовляв, великий і важливий пакет. Ці слова керівника фракції БЮТ абсолютно не відповідали дійсності, але їх протягом наступних днів невпинно розкручували всі ЗМІ, тим самим вводячи в оману суспільство. До цього вкрай важливого моменту ми ще повернемось, а поки що прослідкуємо подальший хід подій у Верховній Раді України.

Всеукраїнське ганьбище (Блокування виступу Президента)

2. Дії Президента

Блокування трибуни і президії Верховної Ради України з боку союзників по помаранчевій коаліції стало повною несподіванкою й для Президента. Звичайно, йому це було неприємно та образливо як людині, і як главі держави. Президенту ніби вказували, хто насправді в державі господар, робили це демонстративно і нахабно, ще й у присутності численних гостей, у тому числі іноземних.

Деякий час Президент перебував у кабінеті Голови Верховної Ради. Сам Голова пробував домовитися із блокувальниками, але безрезультатно; тоді ж він дав оцінку тому, що діялось, і назвав це влучним терміном «ганьбище».

Зрозумівши, що союзна фракція БЮТ не припинить брутальної акції, Президент вийшов до журналістів і, по гарячих слідах, дав імпровізований брифінг. Говорив спокійно і виважено. На початку він сказав: «Мене дивує, що сьогодні стався безпрецедентний випадок, коли коаліційна більшість, яка несе відповідальність за роботу українського парламенту, приступила до його блокування. Сьогодні є можливість розглядати будь-які питання. Я звернувся до Голови Верховної Ради, лідерів фракцій: що заважає після Послання Президента заслухати ті закони, про які дехто говорить із фракції БЮТ? Очевидно, за тим, що відбувається сьогодні в парламенті, стоять інші цілі. Це не проблема антиінфляційних заходів… Я не ставлю зараз за мету відкривати наміри та думки. Хотів би лише сказати, що та сила, яка не виступає за політичну стабілізацію в українському парламенті, виступає проти національних інтересів». Президент закликав парламентську більшість до стабільної і конструктивної роботи та негайного розгляду першочергових соціально важливих законопроектів. Окремо В. Ющенко зупинився на проблемі інфляції та наголосив, що жодна країна не бореться з інфляцією без ефективного бюджетного інструмента.

Президент відзначив, що вважає єдиним місцем розробки змін до Конституції Національну конституційну раду, яка «є тим єдиним майданчиком, де всі небайдужі до того, як проходить конституційний процес, можуть сісти за «круглий стіл» і обговорити питання щодо змісту та формату Основного Закону». Президент наголосив, що прийняття змін до Конституції України є неможливим в обхід Верховної Ради. Глава держави пояснив, що Національна конституційна рада має розробити проект змін до Конституції, а Президент внесе його на розгляд у Верховну Раду України.

1
Дмитро Чобіт: Макуха 1
Або штрихи до політичного портрета: "Блоку Юлії Тимошенко" 1
Передмова 1
Книга перша: Фарисеї за роботою: I. Всеукраїнське ганьбище 1
1. Блокування виступу Президента 1
2. Дії Президента 1
3. Брифінг прем'єра 2
4. Журналістське розслідування 2
Стан проходження деяких законопроектів у Верховній Раді України 2
5. Союзна конкуренція 3
6. Приховані причини ганебного дійства 4
4
8. Ще одна причина для відставки 5
9. Додаткові подразники 5
10. Підсумок 5
II. «Антиінфляційна» провокація 6
III. У стилі фарисеїв 7
8
1. Для чого Юлі Київ? 8
2. Київський план 2006 року 8
3. Витоки столичного конфлікту 8
4. Дострокові вибори у Києві 9
5. Підсумки київських виборів 10
6. Причини перемоги Л. Черновецького 10
7. Космічний провал БЮТ 10
10
VI. Як вони діють: 1. Зустрічні пожежі 12
2. Переведення стрілок 13
3. Дьоготь Гриценка 13
4. Підсумок 14
14
1. Горе-дипломати 14
2. Міжнародні провокації 14
VIII. Дискредитація Президента 15
1. Витоки 15
2. Причини нападок 15
3. Прем'єр-бруд 16
4. Гидота від першого віце-прем'єра 16
5. На дрібнішому рівні 17
6. Інтернет-провокації 17
7. Як це організовують 17
8. Як усе починалося 17
9. Підсумок 18
1. Брутальна антипрезиденська кампанія 18
2. Організатори 20
3. Виконавці 20
4. Замовники 20
5. Пропозиції 20
6. Mama mija! 20
Книга друга: Юлія Тимошенко: І. Родовід Ю. Тимошенко 21
1. Місце, роль і значення родоводу 21
2. Родовідні проблеми Ю. Тимошенко 21
3. Родовід по лінії батька 21
ЗАЯВА 22
4. Родовід по лінії матері 24
5. Підсумок 24
5. Юлина сім'я 25
6. Прикінцеві зауваги до родоводу 27
II. Циганська маячня 27
27
28
1. Відео 28
2. КУБ 28
3. Перший кримінал 28
4. Загадковий бізнес 29
5. ЄЕСУ 29
6. Перше виборче кіно 30
7. Кримінальні справи 1998-го 31
8. Кримінальні проблеми початку XXI століття 31
9. Російський «лохотрон» 32
10. Російська кримінальна пляма 33
11. Британський бізнес Тимошенків 34
12. Наурійський бізнес 35
13. Патріотка 35
14. Захоплення банку 36
15. «РосУкрЕнерго» 36
16. Корупційні звинувачення пана Бродського 36
17. Помаранчева зозуля 37
18. Юлина тисяча 38
19. Політичне хамство 39
20. Заморська допомога 39
21. Три додаткові штришки 40
22. І чому не послухав? 40
23. Відомі про Ю. Тимошенко і БЮТ 41
25. Заключения до книги другої 41
Книга третя: Воїни світла: І. Про список БЮТ 42
42
42
43
47
48
48
49
1. Квота Юлії Тимошенко 49
2. Квота О. Турчинова 50
3. Квотники М. Бродського 50
4. Квота пані секретарки 51
5. Темні коники 51
52
53
53
54
Книга четверта: Особлива гвардія БЮТ: I. Камертон 54
P.S. 56
II. Безстрашний кар'єрист 56
1. Комсомольська кар'єра 56
2. Ідейні переконання 56
3. Радник прем'єра 56
4. Ілюзія страху 57
5. Засновник «Громади» 57
6. Велика неправда та обман 57
7. Голова СБУ 58
8. Суть кар'єриста 59
59
61
61
62
1. Спільний адвокат Ю. Тимошенко і В. Медведчука 64
2. Негідні методи 65
3. Про честь політиків і етику адвокатів 65
4. Адвокати нової генерації 66
5. Про назву розділу 66
Книга п’ята: Сателіти БЮТ: І. Чесний політик чи звичайний сателіт? 66
69
1. Політичний інвестор 69
2. Отруєння Президента 70
3. Версія Д. Жванії 70
4. Скандал із громадянством 71
P.S. 71
Книга шоста: Підсумки: І. Навіщо їм влада? 71
1. Потреба у змінах 72
2. Досвід минулого 72
3. Гірке сучасне 73
4. Необхідні зміни виборчої системи 73
5. Конституційна асамблея 73
73
75
Після написаного 75